Krawat
W meczach head-to-head wielu początkujących graczy i obstawiających kusi, aby postawić na remis w regulaminowym czasie gry. Jest to szczególnie widoczne w kluczowych meczach pod koniec sezonu, kiedy decydują się miejsca w playoffach, a także w samych meczach playoffowych. Przeciwnicy o podobnych umiejętnościach nie chcą oddawać pola i często decydują się na dogrywkę, która ma wyłonić zwycięzcę.
Zaletą zakładu na remis jest wysoki kurs, poniżej 4.00 i powyżej. Wadą jest to, że nie da się dokładnie przewidzieć takiego wyniku w konkretnym meczu. Można tylko czekać, aż zbliży się odpowiednia liczba takich zakładów dystansowych. Przykładowo, gracz stawia na remisy w dziesięciu meczach, gdzie kursy przeciwników są zbliżone. Średni kurs wynosi 4,00. A w trzech meczach padł remis. W sumie gracz otrzymuje +20% zysku netto.
Możliwe jest również obstawianie takich zdarzeń za pomocą “longshota”. Ze względu na wysokie kursy, wzrost wielkości zakładu jest dość powolny. W związku z tym, jeśli nie staniesz się chciwy i ustawisz umiarkowaną stopę zysku z wygranej iteracji, domek utrzyma się przez kilkadziesiąt kroków. Możliwe jest również zagranie w ten sposób na plusie. Wadą tej metody jest oczywiście to, że jest ona dość uciążliwa. Można się spodziewać kolejnego remisu za 2 lub 3 kolejki. Jednocześnie powinieneś przynajmniej powierzchownie przeanalizować gry, identyfikując te, w których kursy są bliższe. Więc oczywiście nie może być stosowany jako główna strategia, a jedynie jako strategia pomocnicza. Oznacza to, że należy przeznaczyć na nią osobną pulę i cierpliwie przestrzegać zasad przez cały sezon. Oczywiście nie jest to rozwiązanie dla każdego.
Podwójne kursy i zerowe handicapy

Istnieją pewne warianty zakładów hokejowych, które mogą uwzględnić główne wyniki meczu, ale uniknąć remisu w regulaminowym czasie gry. Mówię o wariantach:
Podwójny kurs (1X lub X2);

Handicap (0)
Pierwszy typ zakładu wygrywa, jeśli wybrana drużyna wygra lub zremisuje. Drugi daje zwrot pieniędzy, jeśli jest remis, i wygraną, jeśli jest zwycięstwo. Zwykle takie wyniki przyjmuje się w małych lub średnich wyrażeniach, są one używane jako stopnie w “skalach”.
Takie wyniki powinny być wykorzystywane w grach z faworytem względnym lub ukrytym, czyli w przypadku tych wyników kursy wynosiły co najmniej 1,20-1,30. Na zbyt wyraźnych faworytach takie nadprogramowe warunki są niezwykle tanie. Po jednym błędzie długo będzie trzeba dochodzić do siebie. Należy więc starać się zabezpieczyć go w grach, w których prawdopodobieństwo remisu jest naprawdę wysokie.
Kursy te sprawdzają się najlepiej w CHL, ligach europejskich i rozgrywkach reprezentacji narodowych. Z kolei NHL ma swój udział w hulankach w sezonie zasadniczym. Trzeba być bardzo dobrze przygotowanym, aby być długo w tych wynikach. Oczywiście trzeba umiarkować apetyt, ograniczając wagę do 3-4 kroków. Dzięki temu można uniknąć niekorzystnych sytuacji, które w tej lidze zdarzają się częściej niż w innych turniejach. Dlatego profesjonalni obstawiający specjalizujący się w zakładach na NHL koncentrują do 80% swoich zakładów na rekordach, na totalsach. Czyli są to wyniki, które schodzą z głównego wyniku.
Czasami oddsmaker trafia na mecze, w których underdog jest niedoceniany. Jeśli istnieje wystarczająco wysokie prawdopodobieństwo, że nominalny underdog nie przegra w regulaminowym czasie gry, zaliczana jest podwójna szansa. Zazwyczaj wycena pozwala tylko na jedynkę za 1,70-2,50. Nie chcesz przeciążać i tak ryzykownego wyniku innymi warunkami, ani włączać go do ekspresu.
Handicap z mniejszą
Jeśli szanse nie są duże na drużynę w czasie regularnym, najłatwiejszym i najbardziej oczywistym sposobem na zwiększenie szans jest zastosowanie handicapów minusowych.