RELACJA Z KONKURSU APOSTOŁA 2017

Setki młodych ludzi przyjechało 10 czerwca 2017 r. do Wyższego Seminarium Duchownego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Ołtarzewie na finał XX edycji Konkursu Apostoła. Organizatorem wydarzenia był Pallotyński Ośrodek Powołań Prowincji Chrystusa Króla SAC Apostoł.

Wspólnoty, które przyjechały na finał konkursu brały udział w rozgrywkach sportowych, konkursie wiedzy biblijnej oraz zmaganiach plastycznych. Pośród zdrowej rywalizacji wyłonieni zostali zwycięzcy wszystkich konkurencji oraz całorocznego zaangażowania w konkurs.

Finał rozpoczęło zawiązanie wspólnoty, które odbyło się w kościele seminaryjno-parafialnym pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Apostołów. Gości powitał dyrektor warszawskiej powołaniówki, ks. Wojciech Świderski SAC. Następnie młodzi Apostołowie zmierzyli się finałowym etapem konkursu wiedzy z wybranych ksiąg Pisma Świętego, objawień w Fatimie oraz fragmentów Katechizmu Kościoła Katolickiego.

O godz. 11 uczestnicy XX edycji konkursu uczestniczyli w Eucharystii. Przewodniczył Jej ks. Artur Stępień SAC, radca prowincjalny i sekretarz ds. formacji warszawskiej prowincji pallotynów. Podczas Mszy świętej kilkunastu ministrantów zostało wprowadzonych w stopień lektora dla posługi w Liturgicznej Służbie Ołtarza. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali oni księgę Pisma Świętego.

Następnie był czas na bigos, a po nim rozpoczęły się zmagania sportowe i plastyczne oraz etap ustny konkursu wiedzy. Piłka nożna, siatkówka i biegi – w tych dyscyplinach młodzi sportowcy zdobywali medale i puchary. Z kolei uczestnicy konkursu plastycznego mieli za zadanie zobrazowanie tematu: Moje spotkanie z Maryją. Powstało w związku z tym wiele pięknych prac.

Po wszystkich rozgrywkach i bojach nadszedł czas dekoracji zwycięzców oraz wręczenia pamiątkowych dyplomów i nagród.

Całość spotkania koordynował ks. Marcin Krzysztoszek SAC, promotor powołań. W organizację i przebieg spotkania byli włączeni także przełożeni i alumni pallotyńskiego seminarium oraz harcerze.

XX edycja konkursu rozpoczęła się 1 grudnia 2016 r. i trwała do 10 czerwca 2017 r. Dzieci i młodzież pallotyńskich placówek, i nie tylko, uczyła się w tym czasie bycia Apostołami oraz brała udział w wydarzeniach organizowanych przez prowincjalny ośrodek powołań. Zwieńczeniem było spotkanie finałowe w Ołtarzewie k. Warszawy.

Al. Dominik Gaładyk SAC


(kliknij na zdjęcie aby powiększyć)

ADRES

Pallotyński Ośrodek Powołań „APOSTOŁ”

Święta Katarzyna
ul. Kielecka 33
26-010 Bodzentyn

SZYBKI KONTAKT

Skontaktuj się z nami

+48 531 287 632
+48 516 163 501
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SPOŁECZNOŚĆ