WARSZTATY DLA LEKTORÓW

W ostatni weekend roku liturgicznego zjechali do Świętej Katarzyny palotyńscy kandydaci na lektorów, by wziąć udział w warsztatach. Świętokrzyski Wieczernik gościł przedstawicieli z Bóbrki, Kielc, Sierpca, Krakowa, Sandomierza, Ołtarzewa i Ożarowa Mazowieckiego. W tajniki odpowiedniego posługiwania się słowem wprowadzał ks. Jacek Wróbel SAC.

RELACJA Z TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO

To już czwarty raz młodzież zaangażowana w naszych pallotyńskich placówkach wzięła udział w Pallotynadzie, czyli turnieju tenisa stołowego, któremu patronuje nasz Założyciel. 5 listopada do Otwocka zjechały drużyny z Kielc, Lublina, Otwocka – Wólki Mlądzkiej Ożarowa Mazowieckiego, Sandomierza i Sierpca. Spotkanie sportowców wraz z opiekunami rozpoczęło się o godzinie 10 wspólnie celebrowaną Eucharystią. Jako, że była to sobota, to przy ołtarzu prosiliśmy Królową Apostołów, by wymodliła obfite błogosławieństwo dla wszystkich zgromadzonych na liturgii. Po Mszy św. wszyscy udali się do Szkoły Podstawowej nr 12 im. Kornela Makuszyńskigo, aby rozpocząć część sportową.

AKCJA "ZOSTAŃ KLERYKIEM NA WEEKEND"

W dniach 27-29 października w Wyższym Seminarium Duchownym Księży Pallotynów miało miejsce kolejne spotkanie z serii „Zostań klerykiem na weekend”. W tegorocznym jesiennym spotkaniu wzięło udział pięciu chłopaków: z Kutna, z Krakowa, ze Świdnika oraz dwóch ze Słowacji.

Rozpoczęliśmy od wspólnej eucharystii, której przewodniczył ks. Kamil Wolan SAC a Słowem podzielił się ks. Marcin Krzysztoszek SAC. Od piątku uczestnicy spotkania wcielili się w rolę kleryków wypełniając poszczególne obowiązki dnia. Już od samego rana wspólnie z klerykami spotkali się w seminaryjnym kościele na rozmyślaniu i wspólnej eucharystii. Po śniadaniu i kawie wspólnie z pierwszym i drugim rokiem rozpoczęli część wykładową słuchając ks. dr. Mariusza Małkiewicza, który na wykładach z Pism św. Wincentego Pallottiego przybliżał istotę życia i apostolstwa świętego założyciela. Po wykładach uczestnicy spotkania mieli okazję do tego aby trochę lepiej się nawzajem poznać i opowiedzieć trochę o sobie. Po obiedzie wzięli udział w pracy, która miała na celu przygotowanie sobotniej uroczystości święceń. Wieczorem, tradycyjnie adorowaliśmy Najświętszy Sakrament modląc się w intencji pallotyńskich wiecznych profesów, kandydatów do święceń.

Sobota była już skoncentrowana głównie na uroczystości święceń kapłańskich w stopniu diakonatu. Po wspólnej jutrzni uczestnicy spotkania udali się na kawę, aby podsumować całość wydarzenia. Akcja „Zostań klerykiem na weekend” zakończyła się uroczystą eucharystią podczas której ks. bp Wojciech Osial wyświęcił nowych pallotyńskich diakonów.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w zorganizowaniu tego wydarzenia. Kolejna akcja „zostań klerykiem na weekend” będzie miała miejsce przed święceniami kapłańskimi w maju. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy!

PALLOTYŃSKIE CZUWANIE MŁODYCH

22 października 2016 zapisał się w historii pallotynów szczególnie z młodzieżowego czuwania w Częstochowie pt „Wstańcie – niech Bóg błogosławi wasze marzenia”.

Po południu 235 młodych, wraz ze swoimi duszpasterzami, pełnych otwartości na Boża miłość, ze wspólnot z Bielsko-Białej, Chełmna, Łodzi, Radomia, Poznania, Wałbrzycha, Międzyrzecza, Kutna, Sosnowca, Zakopanego, Rudnika nad Sanem oraz Ząbkowic Śląskich przybyło do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, aby rozpocząć czuwanie od koronki do Miłosierdzia Bożego. Szczególnej modlitwy zarówno w trwający roku Miłosierdzia Bożego, jak i dla tego miejsca. Następnie nadszedł czas na kolację, aby mieć siły na kilkugodzinne spotkanie z naszym Panem na Jasnej Górze.

ZAKOŃCZENIE POSTULATU 2016

Nasz pallotyński postulat dobiegł końca. Po wspólnych wysiłkach, wsłuchiwaniu się w Słowo Boga, po modlitwie i medytacji dziewięciu postulantów zakończyło pierwszy etap naszej pallotyńskiej drogi.

Gratulujemy wszystkim i do zobaczenia w nowicjacie! Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji pallotyńskich postulantów a już niebawem nowicjuszy.

OŁTARZEW: PALLOTYŃSKIE ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY

Długo oczekiwane Pallotyńskie Światowe Dni Młodzieży, można uznać za rozpoczęte. Choć dopiero dziś jest dzień spotkania, lokowania w rodzinach na terenie czterech parafii pallotyńskich (Ołtarzew, Ożarów Mazowiecki, Otwock i Warszawa – Skaryszewska), to młodzi z całego świata zjeżdżali się już od kilku dni. I tak w sercu pallotyńskiego świata – w Ołtarzewie – gościmy grupę z Urugwaju, Siostry od Aniołów z Polski z młodzieżą z Litwy, księży z Rwandy i Kongo, siostry pallotynki z Indii, Rwandy i Polski oraz grupę z Białorusi i kilku pojedynczych pielgrzymów z innych państw. Ożarów przyjął grupę z Brazylii i Wenezueli. Na terenie parafii otwockiej zamieszkają młodzi z Ukrainy i Australii, a na warszawskiej Pradze – Słowacy i pielgrzymi z Wybrzeża Kości Słoniowej. Ci, którym udało się przybyć już wcześniej, nie tracili czasu i – w towarzystwie świetnie przygotowanych wolontariuszy – zwiedzali Warszawę i jej okolice: Żelazową Wolę, Łowicz, Niepokalanów.

ŚWIĘCENIA PREZBITERATU

Święcenia prezbiteratu, 7 maja 2016 r., przyjęło 8 pallotyńskich diakonów. Szafarzem święceń był ksiądz abp Wojciech Polak, metropolita gnieźnieński, Prymas Polski. Liturgia rozpoczęła się o godzinie 11.00 w kościele seminaryjno-parafialnym pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Apostołów w Ołtarzewie.

ZOSTAŃ KLERYKIEM NA WEEKEND

W dniach 5-7 maja 2016 r. w naszym pallotyńskim Wyższym Seminarium Duchownym miała miejsce powołaniowa akcja: Zostań klerykiem na weekend.

Do Ołtarzewa przybyło tym razem 21 potencjalnych kandydatów do naszego Stowarzyszenia. Przyjechali z całej Polski i ze Słowacji. W czasie tego zjazdu staraliśmy się, aby uczestnicy doświadczyli kleryckiego życia. W planie pojawiły się modlitwy wspólnotowe i adoracja Najświętszego Sakramentu, wykłady, spotkania i konferencje z wychowawcami seminaryjnymi, praca z klerykami, spotkanie z księdzem prowincjałem Adrianem Galbasem SAC i uczestnictwo w Eucharystii ze święceniami w stopniu prezbiteratu.

ks. Michał Wójciak SAC

II TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ DLA LITURGICZNEJ SŁUŻBY OŁTARZA

9 kwietnia 2016 roku w Ożarowie Mazowieckim została rozegrana II Edycja Turnieju Halowej Piłki Nożnej dla Liturgicznej Służby Ołtarza. Na zawody przyjechali zawodnicy z Radomia, Sierpca, Otwocka, Lublina, Ożarowa Mazowieckiego, Kutna i Wólki Mlądzkiej. Niestety nie dojechała drużyna z liceum Batorego z Lublina. Tym razem rywalizowali piłkarze z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Całość zmagań rozpoczęła się tradycyjnie lekkim opóźnieniem oraz modlitwą  o dobry czas i błogosławieństwo dla sportowców i ich rodzin. Następnie zostały wyjaśnione zasady turnieju i gorący apel o ducha fair play sportowej rywalizacji.

ADRES

Pallotyński Ośrodek Powołań „APOSTOŁ”

Święta Katarzyna
ul. Kielecka 33
26-010 Bodzentyn

SZYBKI KONTAKT

Skontaktuj się z nami

+48 531 287 632
+48 516 163 501
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SPOŁECZNOŚĆ