KURS CEREMONIARZA – WSPOMNIENIA UCZESTNIKÓW

Tegoroczne warsztaty pt. KURS CEREMONIARZA zgromadziły 13 młodych mężczyzn. Pragnęli pogłębić swoją wiedzę liturgiczną. Mieli ku temu wiele okazji w czasie tych warsztatów. Od poniedziałku do czwartku zmagali się na wykładach i ćwiczeniach. Zadawali wiele pytań i zdobywali konkretne umiejętności od kapłanów, którzy im je przekazywali (ks. Tomasza, Ks. Marcina, ks. Andrzeja). Był to czas intensywny i owocny. Sami o tym czasie dają świadectwo.

Adam

Warsztaty bardzo mi się podobały. Miałem czas zajęty wykładami, ćwiczeniami i uczyłem się nowych modlitw. Podobał mi się bardzo sposób prowadzenia warsztatów przez wszystkich trzech księży. Zachwyciła mnie też modlitwa brewiarzowa , której nigdy wcześniej nie odmawiałem. Nauczyłem się również korzystać z kalendarza liturgicznego oraz mszału. Bardzo mi się to spodobało i na pewno zaprocentuje w przyszłości. Sądzę, że czas warsztatów to dobrze spędzony tydzień, a „Kurs Ceremoniarza” przyda się na lata.

Eryk

Na warsztatach liturgicznych podobała mi się cała organizacja. Poznałem jak się korzysta z ksiąg liturgicznych i będę mógł to zastosować we własnej parafii. Jestem zachwycony uprzejmością i życzliwością „ekipy” organizatorów – wykładowców i postulantów. Mimo tego, że czasem nie było łatwo to każdego polubiłem. Warsztaty i Pallotyńskie Spotkanie Młodych polecam każdemu!

Hubert

Na „Kursie Ceremoniarza” dowiedziałem się wielu ciekawych i przydatnych rzeczy dotyczących liturgii. Nauczyłem się posługiwać brewiarzem. Poznałem wiele osób np. postulantów (przygotowujących się by zostać pallotynami) oraz osoby z innych warsztatów. Wszystkie wiadomości zastosuje w codziennej posłudze w parafii. Jedzenie bardzo mi smakowało. Ogólnie mam pozytywną opinię na temat warsztatów.

Mikołaj

W czasie spędzonym na „Kursie Ceremoniarza” nauczyłem się wielu przydatnych rzeczy o liturgii. Poznałem też wykaz książek, dzięki którym będę mógł rozwijać swoje umiejętności liturgiczne.

Michał

Wyrażając opinię na temat warsztatów podczas tegorocznego PSM, już na samym początku należy powiedzieć, że jest to świetnie zorganizowana impreza. Zarówno od strony merytorycznej (była sednem spotkania), jak również tej nieoficjalnej(integracyjnej). Jest to dobrze zaplanowany czas oraz jeszcze lepsi prowadzący.

Ogromne uznanie należy skierować do organizatorów, bo to oni są ojcami sukcesu, który pewnie jeszcze niejednokrotnie będzie miał miejsce.

Sam „Kurs Ceremoniarza”, w którym miałem możliwość uczestniczenia jest wprowadzeniem do jeszcze głębszego i pełniejszego przeżywania liturgii. Dzięki niemu to, co kiedyś wydawało się niezwykle trudne dziś nie jest niczym nadzwyczajnym, jak choćby posługiwanie się Mszałem.

Tworząc konkluzję, mogę powiedzieć, że tegoroczne warsztaty były świetnie spędzonym czasem i możliwością do poznania wielu ciekawych i pozytywnych osób.

Karol

Od ponad 10 lat służę przy Ołtarzu Pana. Przez ten piękny okres mojego dzieciństwa najbardziej jestem dumny z tego, że mogę być żywym uczestnikiem najważniejszych wydarzeń z życia naszego Pana i Zbawiciela.

Początek był ciężki i trudny. Półroczny kandydat bez wielkich świąt, żadnych posług, ale mi się to podobało, a z czasem dostawałem coraz trudniejsze i ważniejsze funkcje.

Kiedy zostałem lektorem zastanawiałem się wiele razy: czy jest coś wyżej? I znalazłem to będąc na zeszłorocznym Finale Pallotyńskiego Spotkania Młodych. Zeszłoroczni uczestnicy „Kursu Ceremoniarza” przedstawili mi czego się nauczyli i od tego czasu z niecierpliwością czekałem na następny rok. W ciągu roku zdałem maturę, po której nastały najdłuższe wakacje w życiu. Przez ostatni miesiąc przygotowywałem się do tego kursu.

I nastał oczekiwany czas warsztatów. Mogłem uczestniczyć w wykładach i ćwiczeniach. Uzupełniać swoją wiedzę zdobytą w parafii. Szczególnie będzie ona przydatna podczas przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży. Pierwszy sprawdzian będę miał, gdy do naszej parafii Wieczerzy Pańskiej w Lublinie przybędą symbole Światowych Dni Młodzieży: Krzyż i Ikona.

Atmosfera na warsztatach była ciekawa i przyjazna. Pozostanie w mojej pamięci.

Mateusz

Brałem udział w warsztatach, aby nauczyć się coraz to nowych zdolności. Chcę także być pomocny dla księży w mojej parafii.

Na warsztatach nauczyłem się wielu nowych rzeczy. Przydadzą mi się do posługi przy ołtarzu.

Było bardzo przyjemnie i śmiesznie czasami. Spotkałem fajnych kolegów i miłych księży. Chętnie wezmę udział w kolejnych warsztatach i mam nadzieję, że będą także takie dobre.

Najbardziej podobały mi się wykłady i ćwiczenia. Ciekawa była integracja wszystkich uczestników warsztatów i zabawy. Mam nadzieję, że się jeszcze spotkamy. Było super i czekam n a kolejne warsztaty. Do zobaczenia.

Szymon

Warsztaty okazały się bardzo fajne i przydatne. Nauczyłem się bardzo dużo rzeczy. Była bardzo miła atmosfera i dobre obiadki. Warsztaty będę wspominał bardzo dobrze i mile.

Troszeczkę inaczej sobie wyobrażałem te warsztaty, ale program mnie mile zaskoczył. Będę uczęszczał na te warsztaty co roku. Chcę uczyć się coraz więcej najróżniejszych rzeczy , które mi się potem przydadzą.

Karol

Warsztaty były fajne. Dużo się nauczyłem i powiększyłem swoją wiedzę. Poznałem dużo fajnych i ciekawych ludzi. Spędziłem tutaj dobry czas i mam zamiar wrócić tu za rok.

Przemysław

Dzięki „Kursowi Ceremoniarza” spostrzegłem, że prawidłowa posługa na Eucharystii jest ważna. Dzięki niej liturgia jest piękna. Wszystko podczas liturgii ma swoje znaczenie. Dzięki temu kursowi mogę spojrzeć na liturgię w nowy sposób tak by dostrzec jej akcję, rytm, porządek i przede wszystkim nauczyć się nowych umiejętności. Zdobyte umiejętności podczas warsztatów wykorzystam w parafii.

ADRES

Pallotyński Ośrodek Powołań „APOSTOŁ”

Święta Katarzyna
ul. Kielecka 33
26-010 Bodzentyn

SZYBKI KONTAKT

Skontaktuj się z nami

+48 531 287 632
+48 516 163 501
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SPOŁECZNOŚĆ