PALLOTYŃSKIE CZUWANIE MŁODYCH – 24-25 października 2015

Kolejne pallotyńskie czuwanie młodych już za nami. Odbyło się ono pod hasłem „Chce się żyć”z 24 na 25 października w kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze.

Na godzinę 1730 wszyscy uczestnicy przybyli do Doliny Miłosierdzia żeby zawiązać wspólnotę, odmówić koronkę i zjeść tradycyjny „pallotyński” bigos.

Prawdziwym wyznaniem wiary w Naszego Pana i Zbawiciela Jezusa Chrystusa był koncert zespołu „EXODUS 15”. Setki młodych ludzi przekonało się, że dobra zabawa przy muzyce może być również modlitwą uwielbienia Pana Boga.

O godz. 2100 miało miejsce niezwykłe spotkanie z Tą, która prowadzi nas do Jezusa i wyprasza nam liczne, potrzebne łaski na każdy dzień życia. Na Jasnej Górze można zobaczyć jak ważna była i jest Maryja dla wielu katolików z całego świata.

Następnie wysłuchaliśmy konferencji, którą wygłosił Ks. Kamil Kudełko SAC. Mówił m.in. o tym czym jest radość w życiu chrześcijanina i jak tę radość przeżywał Jezus. Kolejnym ważnym wydarzeniem była Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą prowadzili pallotyńscy klerycy z Ołtarzewa. W czasie adoracji każdy miał okazję do skorzystania ze spowiedzi. Budujący był widok młodzieży, która chciała pojednać się z Bogiem. Myślę, że zarówno nam klerykom jak i duszpasterzom, którzy przywieźli młodzież, dało to wiele powodów do radości, o której tak licznie mówiło się podczas tego czuwania.

Kulminacyjnym punktem była oczywiście Eucharystia, której przewodniczył Wyższy Przełożony Prowincji Zwiastowania Pańskiego ks. dr Adrian Galbas SAC. W homilii ks. prowincjał także nawiązywał do przeżywania radości z życia „po Bożemu”. Mamy być ludźmi radosnymi bo jesteśmy stworzeni z ogromu miłości Boga do człowieka.

Po Mszy Świętej wszyscy rozjechali się do swoich parafii. Ale czy choć trochę bardziej radośni? Jestem pewien, że tak, bo nic tak nie cieszy człowieka wierzącego jak spotkanie modlitewne we wspólnocie ludzi jednakowo pociągniętych przedziwnym, ale jakże pięknym wezwaniem Bożej miłości.

Kl. Łukasz Sobolewski SAC


(kliknij na zdjęcie aby powiększyć)

ADRES

Pallotyński Ośrodek Powołań „APOSTOŁ”

Święta Katarzyna
ul. Kielecka 33
26-010 Bodzentyn

SZYBKI KONTAKT

Skontaktuj się z nami

+48 531 287 632
+48 516 163 501
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SPOŁECZNOŚĆ