ŚWIĘCENIA W STOPNIU DIAKONATU – 10 października 2015

Podczas uroczystej Eucharystii sprawowanej 10 października 2015 roku o godzinie 1100, ks. bp Marek Solarczyk, biskup pomocniczy diecezji warszawsko–praskiej, udzielił święceń w stopniu diakonatu ośmiu pallotyńskim akolitom. Liturgia była sprawowana w kościele parafialno–seminaryjnym pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Apostołów w Ołtarzewie. Wyświęceni do stanu diakonów to alumni Wyższego Seminarium Duchownego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego. Diakoni uczestniczą w posłaniu i łasce Chrystusa.

Kilkudniowe rekolekcje poprzedziły uroczystość święceń kapłańskich w stopniu diakonatu. Alumni VI roku Wyższego Seminarium Duchownego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Ołtarzewie, pod kierownictwem ks. Henryka Kazanieckiego SAC, przygotowywali się duchowo do tego wydarzenia.

Liturgii, podczas której obecni byli m.in. ks. Józef Lasak SAC, Przełożony Prowincjalny Prowincji Chrystusa Króla Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego, oraz ks. Adrian Galbas SAC, Przełożony Prowincjalny Prowincji Zwiastowania Pańskiego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego, przewodniczył ks. bp Marek Solarczyk. W homilii bp Solarczyk podkreślił, że sakrament święceń diakonatu to zobowiązanie do bycia świadkiem służby. To droga prowadząca do największych Tajemnic – dodał kaznodzieja.

Katechizm Kościoła Katolickiego (KKK 1570) o diakonach: Diakoni uczestniczą w specjalny sposób w posłaniu i łasce Chrystusa. Sakrament święceń naznacza ich „pieczęcią” („charakterem”), której nikt nie może usunąć. Upodabnia ich ona do Chrystusa, który stał się „diakonem”, to znaczy sługą wszystkich (…).

Al. Dominik Gaładyk SAC


(kliknij na zdjęcie aby powiększyć)

ADRES

Pallotyński Ośrodek Powołań „APOSTOŁ”

Święta Katarzyna
ul. Kielecka 33
26-010 Bodzentyn

SZYBKI KONTAKT

Skontaktuj się z nami

+48 531 287 632
+48 516 163 501
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SPOŁECZNOŚĆ