ROZPOCZĘCIE NOWICJATU - 16 września 2015

„Nasza wspólnota wita was z radością i łączy się z wami w modlitwie, prosząc o Bożą pomoc” – tymi słowami ks. Adrian Galbas SAC zwrócił się do czternastu nowicjuszy, którzy rozpoczęli swój nowicjat.

Msza św. z obrzędem rozpoczęcia Okresu Wstępnego, pod przewodnictwem Księdza Prowincjała, została odprawiona 16 września br. w kaplicy domowej w Ząbkowicach Śląskich. Na początku Eucharystii rektor ząbkowickiej wspólnoty, ks. Marek Chmielniak SAC, przywitał wszystkich zgromadzonych, w sposób szczególny nowych nowicjuszy. W homilii ks. Zenon Hanas SAC porównał rozpoczęcie nowicjatu do wypłynięcia małą łódką na ogromne morze, któremu towarzyszy niepewność, czy dotrze się na drugi brzeg. W czasie obrzędu rozpoczęcia Okresu Wstępnego, po wyrażeniu woli rozpoczęcia formacji, każdy z nowicjuszy otrzymał księgę Pisma Świętego, w której ma odkrywać żywego Boga w Jego Słowie. Na koniec mszy św. Ksiądz Prowincjał przedstawił nowicjuszom ich formatorów, którzy: „są po to, by wam pomagać, nie zaś by zrobić coś za was”. Mistrzem nowicjatu jest ks. Wiesław Guła SAC, socjuszem ks. Dariusz Kubka SAC, a ojcem duchownym ks. Tomasz Reszka SAC.

Nowicjuszom i ich formatorom życzymy wiele światła Ducha Świętego i opieki Maryi, Królowej Apostołów, oraz zapewniamy o swojej modlitwie!

Jan Jabłuszewski


(kliknij na zdjęcie aby powiększyć)

ADRES

Pallotyński Ośrodek Powołań „APOSTOŁ”

Święta Katarzyna
ul. Kielecka 33
26-010 Bodzentyn

SZYBKI KONTAKT

Skontaktuj się z nami

+48 531 287 632
+48 516 163 501
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SPOŁECZNOŚĆ