KONSEKRACJE: PIERWSZA, KOLEJNA I NA WIEKI

Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego przyjęło do swojego grona 9 nowych członków, którzy 8 września 2015 r. przyjęli wieczną konsekrację przyrzekając: czystość, ubóstwo, posłuszeństwo, ducha służby, wspólnotę dóbr oraz wytrwanie. Eucharystia miała miejsce w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Częstochowie, a przewodniczył Jej ks. Józef Lasak SAC, Wyższy Przełożony Prowincji Chrystusa Króla Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego.

Trwajcie na straży swojego powołania, jak Maryja u stóp Krzyża – z takim przesłaniem zwrócił się ks. Adrian Galbas SAC, Wyższy Przełożony Prowincji Zwiastowania Pańskiego SAC, do nowych w wiecznych profesów Stowarzyszenia. Kaznodzieja wskazał, że złożenie profesji jest zupełnie odwrotne do panującej kultury selfie, która stawia mnie w centrum życia. Konsekracja pallotyńska jest składana dla większej chwały Boga, oraz duchowego wzrostu profesa, a zwłaszcza bliźnich. Konieczne jest zatem całkowite odwrócenie uwagi ze swojej osoby na Boga i drugiego człowieka.

Uroczystość wiecznej konsekracji w Stowarzyszeniu Apostolstwa Katolickiego odbyła się 8 września 2015 r. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Częstochowie. Dziewięciu mężczyzn oddało całkowicie swoje życie Trójjedynemu Bogu. Mszy Świętej przewodniczył ks. Józef Lasak SAC, Wyższy Przełożony Prowincji Chrystusa Króla SAC. Wśród koncelebransów był bp Bruno Ateba Edo SAC, który w przytoczonym przez siebie opowiadaniu wskazał młodszym współbraciom na konieczność wierności złożonej konsekracji.

Św. Jan Paweł II napisał w adhortacji Vita Consecrata, że osoby konsekrowane niech pamiętają, że mają być przede wszystkim wytrawnymi przewodnikami po drogach życia duchowego. Tej wytrawności życzymy nowym wiecznym profesom SAC i zapewniamy o modlitwie w ich intencjach!

W godzinach wieczornych tego samego dnia, w Ząbkowicach Śląskich, rozpoczęło się dyrektorium kończące Okres Wstępny i przygotowujące alumnów II roku, do złożenia pierwszej konsekracji czasowej. Czas dyrektorium zakończy się rekolekcjami. Współbracia z kursu II będą je przeżywali w Ząbkowicach Śląskich, natomiast alumni III, IV, V roku odbędą je w Ołtarzewie w dniach 23–28 września 2015 r. Eucharystia, podczas której alumni będą składali kolejne profesje czasowe, odbędzie się 29 września w kościele parafialno-seminaryjnym w Ołtarzewie.

now. Jan Jabłuszewski


(kliknij na zdjęcie aby powiększyć)

ADRES

Pallotyński Ośrodek Powołań „APOSTOŁ”

Święta Katarzyna
ul. Kielecka 33
26-010 Bodzentyn

SZYBKI KONTAKT

Skontaktuj się z nami

+48 531 287 632
+48 516 163 501
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SPOŁECZNOŚĆ