KURS CEREMONIARZA PODCZAS PALLOTYŃSKIEGO SPOTKANIA MŁODYCH 2015

Kurs Ceremoniarza jak co roku odbywał się w sierpniu przed rozpoczęciem PSM. Na kurs przyjechało 11 kandydatów do przyjęcia posługi ceremoniarza, nad którymi pieczę sprawował ks. Andrzej Tekieli SAC. Uczestnikom tego kursu towarzyszyli również księża Marcin Krzysztoszek SAC oraz ks. Tomasz Kawczyk SAC. 

Kurs rozpoczął się w poniedziałek, jednak w niedzielę wieczorem po przyjeździe, zakwaterowaniu kandydaci na ceremoniarzy mieli czas na wspólne spotkanie zapoznawcze. Mogli odnowić stare znajomości, a także poznać nowych, nieznanych wcześniej kolegów.

Plan zajęć dla przyszłych ceremoniarzy był wykorzystywany co do minuty. Księża Andrzej, Marcin i Tomasz nieustannie przekazywali uczestnikom kursu swoje bogate zasoby wiedzy liturgicznej. Uczyli nas nie tylko poprawnego przebiegu liturgii w zgodzie z przepisami nadanymi przez Kościół, ale starali się też wszczepić swoim słuchaczom zasady pięknego i owocnego przeżywania Mszy świętej. Nieustannie przypominali, że ministrant, a zwłaszcza ceremoniarz nie może zapomnieć o Tym, który nieustannie przemawia do nas w symbolice i pięknie liturgii, o Naszym Panu i Zbawicielu Jezusie Chrystusie, który jest celem i źródłem naszych celebracji liturgicznych.

Centralnym elementem zakończenia Kursu Ceremoniarza była Eucharystia pod przewodnictwem ks. Bpa Grzegorza Rysia w czasie której karmiliśmy się Słowem Bożym oraz Ciałem Pańskim.

Uczestnicy Kursu otrzymali specjalne certyfikaty do pełnienia posługi ceremoniarza we wspólnocie Liturgicznej Służby Ołtarza. Ks. Andrzej na zakończenie przypomniał nowym ceremoniarzom o tym, co jest najważniejszym celem naszej zaszczytnej, ministranckiej służby przy Bożym ołtarzu: ZBAWIENIE.

ks. Tomasz Kawczyk SAC


(kliknij na zdjęcie aby powiększyć)

ADRES

Pallotyński Ośrodek Powołań „APOSTOŁ”

Święta Katarzyna
ul. Kielecka 33
26-010 Bodzentyn

SZYBKI KONTAKT

Skontaktuj się z nami

+48 531 287 632
+48 516 163 501
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SPOŁECZNOŚĆ