POSTULAT – 1 sierpnia 2015

1 sierpnia 2015 roku, w Wyższym Seminarium Duchownym zaczął się czas Postulatu. W tym roku obie Prowincje prowadzą Postulat w jednym czasie i w jednym miejscu. Za ten etap formacji do SAC odpowiedzialni są ks. Wojciech Świderski SAC (Prowincja Chrystusa Króla, 9 kandydatów) i ks. Michał Wójciak SAC (Prowincja Zwiastowania Pańskiego, 7 kandydatów). Poniżej można przeczytać pierwsze doświadczenia tegorocznych postulantów. Postulat kończymy 30 sierpnia. Do tego czasu prosimy o wspieranie wszystkich kandydatów modlitwą.

Słowo od kandydatów:

Drodzy przyjaciele!

1 sierpnia rozpoczęliśmy swoją przygodę w Stowarzyszeniu Apostolstwa Katolickiego. Przyjechaliśmy z różnych stron Polski i nie tylko, ponieważ są wśród nas dwaj kandydaci z Białorusi. W Postulacie doświadczamy czasu na refleksję nad własnym powołaniem, pojawia się wiele pytań i rozterek, jednak ufni Panu Bogu wierzymy, dzięki Jego Słowu i dzięki modlitwie damy radę rozwinąć nasze duchowe skrzydła  i pokonamy szereg trudności. Każdy dzień zaczynamy osobistym spotkaniem z Chrystusem podczas medytacji, w którą jesteśmy wprowadzani przez naszych opiekunów i kleryka Łukasz, który zaznajamia nas ze Stowarzyszeniem. Punktem kulminacyjnym jest Msza Święta, która daje nam siłę na każdy dzień. Popołudniami zajmujemy się sportem i pracą, która wzmacnia nasze więzi braterskie. Wieczorem natomiast oddajemy cześć Panu Bogu przez wspólny Brewiarz z domownikami WSD, Różaniec i adorację Najświętszego Sakramentu. Wszystkich Was prosimy o modlitwę, o której z naszej strony zapewniamy!

Czas Postulatu (które w tym roku obie Polskie Prowincje odbywają przy Wyższym Seminarium Duchownym Księży Pallotynów) dobiegł półmetka. W tym czasie miało miejsce wiele wydarzeń. Poza codzienną Eucharystią, medytacją, adoracją Najświętszego Sakramentu, stopniowym wprowadzaniem w sprawy Stowarzyszenia, poszliśmy na krótki etap Warszawskiej Pieszej Pielgrzymki Akademickiej, udaliśmy się do Częstochowy i Świętej Katarzyny, spotkaliśmy się z ciekawymi gośćmi: księdzem Rektorem WSD Waldemarem Pawlikiem SAC, br. Wojciechem Szporną SAC, Siostrami Bernardynkami w Świętej Katarzynie, ks. Jarosławem Majką (proboszczem w Świętej Katarzynie i egzorcystą diecezji kieleckiej. Przed nami jeszcze pielgrzymka na Święty Krzyż, obłóczyny i czas Pallotyńskiego Spotkania Młodych. Poza tym jest trochę czasu na sport i rekreację oraz uszlachetnianie się przez pracę fizyczną. Na kolejne dni prosimy wszystkich o wsparcie modlitewne, które z naszej strony zapewniamy!

ks. Wojciech Świderski SAC
ks. Michał Wójciak SAC
postulanci


(kliknij na zdjęcie aby powiększyć)

ADRES

Pallotyński Ośrodek Powołań „APOSTOŁ”

Święta Katarzyna
ul. Kielecka 33
26-010 Bodzentyn

SZYBKI KONTAKT

Skontaktuj się z nami

+48 531 287 632
+48 516 163 501
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SPOŁECZNOŚĆ